wtorek, 20 września 2016

Sky above Africa

Gdzieś przeczytałam, że niebo nad Afryką nocą jest przepiękne. Z dala od miejskich aglomeracji, z dala od rozpraszających źródeł światła można dostrzec wszystkie te gwiezdne cuda, o których mieszczuchy mogą tylko pomarzyć. Istny raj dla nocnych obserwatorów nieba. Byłam kiedyś w Afryce. Czy pamiętam to niebo? Nie. Byłam przecież w wakacyjnym kurorcie, pięknie oświetlonym nocą. A dziś mam ochotę zobaczyć to niebo, które podziwiałam tylko na obrazkach.
I read somewhere that the sky above Africa is absolutely magnificent. It's far away from urban areas, far away from distracting sources of light. There you can spot all those starry wonders city dwellers can only dream about. It's heaven for night sky watchers. I went to Africa once. Do I remember this starry sky? No, I don't. I was at a holiday resort beautifully illuminated at night with different artificial lights. And now I feel like watching this African sky in front of my own eyes, the sky I have seen only in the pictures.

Od kilku miesięcy stoi w pokoju mojego syna teleskop. Ile razy go użyliśmy? Zero. A to pochmurno, a to gdzieś właśnie jedziemy, a to nie ma czasu. A ja chcę zobaczyć te wszystkie gwiezdne cuda i chcę je pokazać mojemu synowi. Chcę moje niebo nad Afryką.
A telescope has been standing in my son's room for a couple of months. How many times have we used it? Not even once. Either it's too cloudy or we don't have time. But I want to see all those starry wonders and I want to show them to my son. I want my sky above Africa.
Nie chcę dorabiać po pracy. Wcale nie muszę. Wolę posiedzieć z rodziną. Wieczorami, gdy wszyscy idą spać mam chwilę dla siebie. Robię to co lubię - czytam, dłubię drutami, oglądam filmy, słucham muzyki, szyję to co lubię. Próbuję upiększać lalki. To wszystko to takie moje niebo nad Afryką. A może kiedyś jeszcze, kto wie... A kto mi zabroni?
I don't want to make money on the side. I don't have to. I prefer to spend time with my family. In the evenings, when everybody goes to sleep I have some time for myself. I do the things I enjoy. I read, knit, watch films, listen to music and I sew. I try to make dolls look beautiful. This is my sky above Africa. Who knows, maybe one day... who will stop me?
 Dzisiaj było trochę refleksyjnie. A piękną modelką była oczywiście Fashionistas Curvy numer 26. Miłego dnia.
I've been in a contemplative mood today. The beautiful model was Curvy Fashionistas 26. Have a nice day.


7 komentarzy:

 1. Witaj :) Cudne stroje wyczarowalas dla swojej modelki <3

  Tez marze o rozswietlonym gwiazdami niebem i tez mam rozstawiony teleskop jednak od kiedy go zmontowalam to przy pelni ksiezyca co najmnije raz jest w uzyciu :)

  Pozdrawiam serdecznie <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, zmobilizujesz mnie chyba do bardziej aktywnego wykorzystania tego teleskopu. Niech się nie marnuje ;)

   Usuń
  2. Koniecznie :) Ja go raz rozstawialam a raz skladalam i jak juz zlozylam to przez rok nie wyciagalam :) Teraz jest rozlozony caly czas i jak mamy ochote to patrzymy w niebo :)

   Usuń
 2. właśnie pokazałaś mi swój kawałek uszytego nieba -
  i choć literalne niebo nie ma granic, języka -
  a poczucie estetyki to rzecz mocno indywidualna -
  Twoje uszytki mają jakże barwne emocje - ponad
  rozmiarami modelek, ponad stereotypami galowych
  kreacji - widać, że kochasz szyć, kochasz lalki...

  OdpowiedzUsuń
 3. Ach, dziękuję Inka :) Twoje komentarze to natomiast czysta poezja. Miło mi, że do mnie zaglądasz. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem zakochana w tym ubranku - dizajnerskie spodnie i ta bluzeczka - cuuuudoo :)

  OdpowiedzUsuń